سرخس ( فوژه)

 • حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت

 • ارسال سریع سفارش

  ارسال سریع سفارش

گل های آپارتمانی عرضه شده در سایت با گلدان معمولی می باشد. در صورت نیاز به گلدان با رنگ و سلیقه خودتان، می توانید به صورت جداگانه از بخش گلدان و ملزومات همین سایت، گلدان مورد نظر را پس از انتخاب در سبد خرید خود قرار داده و در بخش توضیحات خرید دستور ارسال گل با گلدان خریداری شده را اعلام فرمایید.

شایان ذکر است با توجه به این که گیاهان جاندار می باشند و هیچ گاه دو گیاه از لحاظ رویش شبیه یک دیگر نمی باشند، تا حدودی ممکن است گیاه ارائه شده با عکس مطابقت نداشته باشد. البته از نظر نوع، گونه و اندازه گیاه خریداری شده با عکس کاملا تطابق دارد.

 • تحویل یک روزه پارسی گل اکسپرس
 • سایز سطل 3 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 30 سانتی متر)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 40 سانتی متر)
 • سایز سطل 7 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 50 تا 60 سانتی متر)

0 تومان

در انبار موجود نیست

سرخس معمولی مجعد ( فوژه،گلوش، دیشار)
Nephrolepis exaltata
polypodiaceae
جنگل های مرطوب و مرداب ها ، به ویژه در شمال جنوب امریکا ، مکزیک ، امریکا مرکزی ، فلوریدا ، غرب هند ، پلینزی و آفریقا
ارتفاع آن به 2-1 متر می رسد.
به نور متوسط نیاز دارد به سایه هم مقاوم است.
حداکثر 22 درجه و حداقل 15 درجه
بهتر است آبياري از زير انجام گيرد يعني گلدان را در بشقابي قرار داده و آب در بشقاب قرار داده شود كه به تدريج جذب گياه گردد.
این گیاه به رطوبت غیر مستقیم ولی بالا نیاز دارد.
مخلوط خاک برگ و ماسه، سبک و مرطوب
هر ماه یکبار با کود اوره می توان این گیاه را تغذیه کرد.
می توان از کود مایع به مقدار ۱ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از فرودین تا شهوریور، مصرف کرد.
زمانی که ریشه از ته گلدان خارج شد می توان گلدان را تعویض کرد.(مراقب باشید در ماه های پاییز که گیاه در رکود رشدی است این کار را انجام ندهید)
برای ایجاد رطوبت گیاه باید زیر گلدانی را پر از سنگ ریزه کرد و مقداری آب داخل آن ریخت تا ضمن تبخیر رطوبت ایجاد شود و نباید مستقیم روی برگ ها غبار پاشی کرد.

سرخس را می توان به چند رورش تکثیر کرد:

بهترین روش تکثیر تقسیم بوته در فصل بهار است. بطوری که گیاه را از گلدان خارج کرده و آنرا به چند قسمت تقسیم کنید با احتیاط ریزوم ها را ببرید و هر کدام از ریزوم هار را در گلدانی جداگانه پرورش دهید.

زمانی که گیاه ساقه های رونده ریشه زا تولید می کند در صورت تماس انتهای ساقه ها با خاک گیاهان کوچک بوجود می آیند که پس از ریشه دار شدن، با جدا کردن و پرورش آنها می توان گیاهان جدیدی تولید کرده این روش زمانی که گیاه در طول بهار و تابستان فعال است عملی خواهد بود برای این روش گلدانهایی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست بذر و قلمه یا کمپوست گلدانی مناسب خواهد بود. خاک را به اندازه کافی مرطوب کنید و دمای محیط را ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد نگهدارید.

روش دیگر تکثیر سرخس، استفاده از هاگهای بوحود آمده در سطح زیرین برگها است. هاگها را روی یک صفحه کاغذ سفید جمع آوری کنید و در سینی بذر حاوی کمپوست بذر و قلمه، به شکل پراکنده روی سطح خاک بکارید. گلدان یا سینی بذر را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید و در دمای ۲۱ درجه سانتیگراد نگهدارید. زمانی که سرخسها جوان تقریبا ۵/۲ سانتیمتر شدند، آنهار ا بیرون آورده و هر یک را در گلدانی با قطر دهانه ۶۶ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی بکارید و زمانی که بزرگتر شدند. گلدانها را نیز بزرگتر کنید. گیاه را همیشه دور از تابش مستقیم خورشید بگذارید. بهتر است آبیاری از زیر انجام گیرد یعنی گلدان را در بشقابی قرا داده و آب را داخل بشقاب پر کنید. ضمنا گاهی گیاه را با یک سمپاش کوچک خیس نمایید.

آفات و بیماری ها:

چندین عامل بیماری زا از جمله قارچ های phythium,Botrytis و Rhayzoctonia به پروتال حمله می کنند. این عوامل خاکزی بوده که با گندزدایی دقیق خاک و ابزار کار می توان از گسترش آنها جلوگیری کرد. در محیط های خشک سرخس ها به کنه و شته دچار می شوند که سمپاشی مالاتیون و سپس آبپاشی برای شستشوی باقی مانده سموم توصیه شده است.

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید