اریکا

 • حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت

 • ارسال سریع سفارش

  ارسال سریع سفارش

گل های آپارتمانی عرضه شده در سایت با گلدان معمولی می باشد. در صورت نیاز به گلدان با رنگ و سلیقه خودتان، می توانید به صورت جداگانه از بخش گلدان و ملزومات همین سایت، گلدان مورد نظر را پس از انتخاب در سبد خرید خود قرار داده و در بخش توضیحات خرید دستور ارسال گل با گلدان خریداری شده را اعلام فرمایید.

شایان ذکر است با توجه به این که گیاهان جاندار می باشند و هیچ گاه دو گیاه از لحاظ رویش شبیه یک دیگر نمی باشند، تا حدودی ممکن است گیاه ارائه شده با عکس مطابقت نداشته باشد. البته از نظر نوع، گونه و اندازه گیاه خریداری شده با عکس کاملا تطابق دارد.

 • تحویل یک روزه پارسی گل اکسپرس
 • سایز سطل 12 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 120 سانتی متر)
 • سایز سطل 4 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 60 تا 70 سانتی متر)
 • سایز سطل 7 ( ارتفاع گیاه با سطل حدود 70 سانتی متر بالا)
 • سایز گلدان 14( ارتفاع گیاه با گلدان حدود 40 سانتی متر)

0 تومان

در انبار موجود نیست

اریکا پالم
areca lutescens
Arecaceae
بومی مناطق جنوب شرقی اسیا (ماداگاسکار)
ارتفاع آن به 12-6 متر می رسد.
نور متوسط به نور کم و سایه هم مقاوم است.
حداکثر 30 درجه و حداقل 15 درجه
در تابستان هفته ای 2 مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه
در تابستان به رطوبت بالا نیاز دارد هفته ای 3 مرتبه و در زمستان هفته ای یک مرتبه غبارپاشی شود.
ترکیب یک قسمت شن +یک قسمت پیت موس+ یک قسمت خاک برگ + دو قسمت خاک خوب باغچه
می‌توان از بهار تا پاییز هر ماه یک مرتبه از کودهای محلول مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد.
با اسپری کردن برگ ها می توان گیاه را تمیز کرد.
این گیاه به نور زیاد حساس است و باعث زرد شدن برگ های گیاه می شود.

تکثیر: نخل اریکا ۱- با جداسازی پاجوش ها ازگیاه مادری، به راحتی تکثیر می شود. اواخر فصل زمستان یا اوایل فصل بهار برای این کار مناسب تر است. بعد از بیرون آوردن گیاه مادری از گلدان می توان با یک چاقوی تیز اتصال ریشه های پاجوش را از گیاه مادری قطع کرد و سپس گیاه جوان را در گلدانی جداگانه کاشت کرد. از خاک برگ+شن می توان استفاده کرد. چند روز اول بعد از جداسازی گیاه جوان را در مکانی با دمای ۲۰-۱۸ درجه و در سایه به دور از نور مستقیم افتاب قرار دهید. غبارپاشی نیز به طراوت بیشتر گیاه جوان در روزهای اولیه کمک می کند. ۲- روش دوم تکثیر اریکا بذر است. به دلیل پوشش نسبتا ضخیم بذرها قبل از کاشت به وسیله یک چاقو می‌توان پوشش آنها را جدا کرد و سپس بذرها را کاشت. البته گفته می‌شود اگر بلافاصله بعد از رسیدن بذرها و جداسازی از گیاه مادری بذرها کاشته شوند دیگر نیاز به جدا کردن پوسته بذرها نیست. بذرها سطحی کاشته می‌شوند به صورتی که تنها لایه نازکی از بستر کاشت بر روی آنان قرار گیرد. دمای مناسب جوانه زنی بذر ها ۲۹-۲۶ درجه سانتیگراد است. دمای کمتر مدت زمان جوانه زنی را افزایش می‌دهد و بذرها دیرتر جوانه می‌زنند. در برخی از نهالستانها که بذر این گیاهان نگهداری می‌شود ابتدا پوسته بذرها برداشته می‌شود سپس در پاکتی کاغذی و در دمای ۲۲٫۵ درجه سانتیگراد می‌توان به مدت ۱۲ ماه بذرها را بدون کاهش در قدرت جوانه زنی نگهداری کرد.

مراقبتها:
نوک برگها زرد و خشک می شوند: گرمی بیش از حد محیط یا آبیاری کم. اریکا را به محیطی خنک تر منتقل و آبیاری دقیق در نوبت های به موقع
ساقه های گیاه بعد از مدتی شل و حالت خمیدگی دارند یا اینکه برگهای تازه گیاه خیلی با فاصله (علفی): علت آن کمبود نور در محیطی است که گیاه قرار دارد و با انتقال اریکا به محیط پر نور و یا تآمین نور، بوسیله نورهای مصنوعی این مشکل از بین خواهد رفت که این مشکل نیز بیشتر در زمستان مشاهده می شود.
با رشد برگ تازه برگهای قبلی گیاه شروع به زرد شدن می کنند: بدلیل فقر مواد غذایی خاک می باشد که بوسیله کوددهی این مشکل بر طرف خواهد شد.
شور شدن بستر کاشت به معنی افزایش نامناسب برخی از املاح در خاک: در اثر کوددهی بیش از اندازه
آفات و بیماریها:
کنه تار عنکبوتی باعث لکه های قهوه ای رنگ در پشت برگها می شود آفت عمده اریکا می باشد و با سمپاشی به موقع این آفات از بین خواهد رفت. سپردارها از دیگر آفات اریکا هستند که به صورت لکه های قهوه ای کرم رنگ بر روی ساقه و برگهای گیاه بوجود می آید و موجب خشک و زرد شدن برگها خواهند شد. لکه برگی قارچی از جمله بیماریهای این گیاه است که زخم هایی به رنگ قهوه ای قرمز تا مشکی با هاله ای زرد رنگ در تمامی سطوح می توان مشاهده شود. زخم ها به تدریج به هم پیوسته و بزرگتر می‌شوند و نواحی پیوسته ای را در نوک و یا حاشیه برگها تشکیل می‌دهند و گاهی برگهای جدید و جوان تماما زرد و سوخته می‌شوند. بلایت بیماری دیگری است که می‌تواند منجر به بروز لکه هایی نامنظم با شکل های مختلف به رنگ کرم تا خاکستری رنگ با حاشیه قهوه ای تیره شود. عدم آبیاری بیش از اندازه، تهویه مناسب هوای محیط، عدم مرطوب ماندن برگسار گیاه، استفاده از بستر خاکی ضدعفونی شده از جمله راه های جلوگیری از شیوع بیماری های قارچی است و در صورت شیوع فراگیر آن بهتر است که از سموم قارچکش استفاده شود.

 

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید