گل شاخه بریده ژربرا سرخابی

 • حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت

 • ارسال سریع سفارش

  ارسال سریع سفارش

گل ژربرا با درخشندگی خاص خود، شکوفه‌های ماندگار، ساقه کوتاه، شاخ و برگ سبز روشنش بسیار مورد توجه است. گل‌های ژربرا در خارج از منزل نیز نسبتاً به سادگی رشد می‌کنند. اما پرورش آن در داخل منزل ترفندهای خاص خود را دارد. این گیاهان، اغلب به عنوان هدیه داده می شوند و معمولاً در سال یکبار گل می‌دهند قبل از آن که پژمرده شوند. اگر بتوانید آن را در شرایط مطلوب پرورش دهید گل ژربرا ممکن است....

 • تحویل یک روزه پارسی گل اکسپرس

0 تومان

در انبار موجود نیست

ژربرا-گل تاب- Gerber daisy- Transvaal daisy
GERBERA JAMESONII
ASTERACEAE - کاسنی
بومی منطقه ترانسوال آفریقای جنوبی است
نسبت به طول روز بی تفاوت و برای تولید گل به شدت نور زیاد نیاز دارد.
دمای 18 درجه سانتی گراد در روز و 16 درجه در شب(حساس به سرما)
نیاز به آب فراوان(به هنگام احساس خشکی در خاک سطحی کمی آب به آن داده شود)متوسط میزان آبدهی 3-4 بار در هفته.(رطوبت بالا )
خاک لوم و یا شنی با زهکشی خوب و PH بین 6.5 تا 7 است.
هر دو هفته يک بار با کود مايع مخصوص گياهان خانگي

برای 2 یا 3 سال باقی بماند.

ژربرا گیاهی علفی و بومی آفریقا و آسیا می باشد که جزء گیاهان یک پایه محسوب می شود كه گلهاي نر و ماده روي يك گل آذين قرار مي‌گيرند به طور معمول ابتدا گلهاي زبانه‌اي كه در حاشيه خارجي گلاذين قرار دارند و بعد گلهاي نر داخلي باز مي‌شوند ،حاشیه برگهای آن به صورت بریده بریده و بعضا خشن هستند دارای گلهاي مينايي شكل پرگلبرگ و يا كم گلبرگ است .گلها متشکل از گلبرگهای شعاعی زیبا و به رنگ های زرد،صورتی،قرمز،سفید می باشد  که البته اغلب گلبرگ های همان گل می تواند چندین رنگ مختلف داشته باشد و معمولأ در تمام طول سال گل می دهد . زمان اصلي گلدهي آن اوايل تابستان تا اواخر پاييز مي باشد ولي در بهار و زمستان نيز آن را به گل مي نشانند (كاشت گلخانه اي) ، قطر گلها 5-12 سانتی متر و طول ساقه آن در حدود 25-40 سانتی متر می باشد ارایش گلبرگها به صورت زبانه گلی ولوله گلی است.

                                                                                      

بهتر است:

همانطور که گفته شد بهترین دما جهت رشد ژربرا 18 درجه سانتی گراد است چون دمای  بالا باعث همیشه سبز ماندن آن و دمای پایین تر سبب توقف رشد ریشه ها و به خواب رفتن سیستم رشد ریشه ها می گردددمای مناسب برای ثابت ماندن رشد و بهتر رشد کردن آن در شب دمای16 درجه سانتی گراد است.

ژربرا نسبت به طول روز بی تفاو ت است و برای رشد بهتر به نور زیاد نیاز دارد اما نور بسیار زیاد و گرمای زیاد باعث آسیب رسیدن به آن و جلوگیری از ورود گل به مرحله زایشی و تولید گل می شود می شود و نور کم نیز باعث کم رنگ شدن رنگ سبز آنها و بلند و ضعیف شدن ساقه می شود. 

خاک مناسب آن خاک لوم و یا شنی با زهکشی خوب و PH بین 6.5 تا 7 است. خاک باید سبک و غنی از مواد آلی باشد.

مراقبت و نگهداری گل ژربرا در داخل منزل:

اگر بتوانید نور کافی برای شاداب نگه داشتن این گل را فراهم نمایید. نگهداری گل ژربرا در داخل منزل بسیار ساده است.
زمانی که در سطح خاک احساس خشکی کردید این گیاه را به اندازه کافی آبیاری کنید و اجازه دهید آب کاملاً جذب آن شود، قبل از اینکه آن را در داخل زیرگلدانی قراردهید، تا از زیر آن آب چکه نکند. البته ممکن است این گیاه در خاک خیس زودتر خراب شود.
هنگامی که آن را آب می دهید مراقب باشید تا برگ‌های آن به طور کامل خشک باشد. در ماه‌های زمستان به میزان کمی آن را آبیاری کنید، اما اجازه ندهید که خاک نیز خیلی خشک شود.
تغذیه ماهانه در فصل بهار و تابستان و کودهی منظم برای این گل و برگ‌های آن بسیار مفید است و همچنین کودکافی در فصول پاییز و زمستان.
اگر این گل در مکان مناسب و تمیز نگه‌داری شود قبل از آنکه پژمرده شود خیلی سریع گل می‌دهد. گلهایی که همه شبیه هم هستند. تنها اگر لازم است شاخ و برگ‌های زرد و خراب آن را جدا کنید.

 ژربرا گیاهی است که به رطوبت بالا احتیاج دارد اما در رطوبت بالا بیماری botrytis  می تواند یک مشکل جدی برای ژربرا طی دوره های تاریک ،خنک در فصل زمستان که رطوبت گلخانه ای بالا است ایجاد کند . به طور کلی رطوبت در روز زیر 70 % و در شب زیر 85% نگه داری می شود .

-   درميزان متغير 60 تا 85 درصد  فتو سنتز فعال است ( رطوبت مطلوب )

-   در رطوبت نسبي 30 تا 40 درصد همرا با گرمي هوا فتوسنتز دچار مشكل مي شود

-   در زمستان نيز رطوبت بالاي 85 تا 90 درصد موجب بسته شدن روزنه ها مي گردد و حمله كپك خاكستري را تشديد مي كند 

بهتر است  برای تغذیه ژربرا هر دو هفته یک بار با کود مایع مخصوص گیاهان خانگی این گیاه را تغذیه نمایند. 

 

                                                                                    

توضیحات:

ژربرا گیاهی است علفی ،پایا و بسیار ظریف که بیشتر در زمره گیاهان گلخانه ای محسوب می شود .

این گیاه بومی آفریقای جنوبی است و گل های آن که شبیه گل همیشه بهار است و به صورت گل شاخه بریده به فروش می رسد و علاقمندان زیادی دارد.

این گیاه را بایددر گلدان یا حاشیه ی گلخانه در خاک ک/املا شنی حاوی خاک برگ و با زه کشی خوب کشت نمایند گل های ژربرا در رنگه های زرد ،نارنجی،قرمز،صورتی و در فرم های کم پر یا پر پر دیده می شود.

از نمونه های ژربرا می توانG. Gamesonil می توان نام برد که بلندی بوته اش به 30-40 سانتی متر می رسد و برگ هایش کنگره دار و کرک دار است قطر گل های بینت 7-13 سانتی متر است و به رنگ نارنجی مایل به ارغوانی دیده می شود.

بوته ی ژربرا معمولا در تابستان به گل می نشیند آما برخی از نمونه های آن در سایر فصول سال نیز گل ریزی می نمایند ،این گیاه را باید در تابستان به مقدار زیاد آبیاری و در زمستان به حداقل کاهش دهند.

 

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید