گل شاخه بریده آنتریوم سفید لب صورتی

 • حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت

 • ارسال سریع سفارش

  ارسال سریع سفارش

آنتوریوم گیاهی است بومی کلمبیا-اکوادور و کوشاریکا این گل آ دارای گل های خوشه ای وپیچیده شده در یک براکته بزرگ قلبی شکل رنگین که دارای اشکال مختلف و بسیار متنوع اند همچنین دارای یک ساقه اصلی بوده که ارتفاع آن به بیش از 30 تا 40 سانتیمتر می رسد....

 • تحویل یک روزه پارسی گل اکسپرس

0 تومان

در انبار موجود نیست

آنتریوم، گل دم، فلامینگو، پينترپالت
ANTHURIUM ANDRAEANUM
شیپوری- araceae
کلمبیا-اکوادور
در تابستان از تابش مستقیم محفوظ نگه داشته شود ولی در زمستان در محل پر نور قرار گیرد.
در تابستان دمای 25-30 و در زمستان دمای 15 درجه مناسب می باشد.
3 -4 روز یک بار در تابستان و هفته ای یکبار در زمستان به آب نیاز دارد.
مخلوطی از ۵۰٪تورب و ۵۰٪ماسه و یا ۵۰٪ خاک برگ پوسیده وچوب ذغال بهترین محیط را تشکیل می دهند.

 ریشه های آنتریوم  ضخیم و گوشتی است و برگ های آن کمی پهن و چرمی  به رنگ  سبز تیره و به طول بیش از 18 سانتیمتر می باشد، این گیاه در فام های مختلف قرمز ، صورتی ، بنفش ، نارنجی ، زرد ، سفید ، سبز و حتی دو رنگ آمده است. از وسط اسپات گل آذین سنبله ای بیرون می آید كه زرد یا قرمز رنگ است.

انواع:

این گل دارای 600 گونه است که حداقل 26 گونه آن زينتي است و بخش اسپات رنگي آن اصطلاحاً بنام گل شناخته شده است و دوام بسيار طولاني بصورت شاخه بريده دارد که تاکنون دو رقم از این گل شناخته شده که عبارتند از:

1 – آنتوریوم شزریانوم A.Schezerianum): که یکی از زیباترین گلها با برگهای پهن جالب است .

2 – آنتوریوم آندرآنوم (A.Andreanum): با شاخه های عمودی و رنگهای عالی و برگهای بسیار پهن و شاخه های گل زیبا

شاخه های این دو رقم گل به صورت بریده مدتها در آب دوام می آورد که البته نوع آنتوریوم شزریانوم A.Schezerianum برای پرورش در آپارتمان ، یک گل بسیار مناسب است .

این گیاه در شرایط مناسب مرتبا گل داده و برگهای بسیار زیبای آن به رنگهای قرمز درخشان یک ماه  و حتی بیشتر دوام می آورد .

                                                                

دوام و شرایط نگهداری:

دوام گل آنتوریوم زیاد بوده و 2 تا 3 ماه پایدارمی ماند این گل به  دلیل گلهای بادوام و زیبایش علاقه مندان زیادی دارد.آنتوریوم به طور کلی به سرما و آب سنگین و نمک دار، حساس است و در زمستان باید حدود ۶ تا ۸ هفته به آن استراحت داد یعنی مقدار آب را کم نمود ه و حرارت را ۱۵ درجه سانتیگراد نگه داشت.

آنتریوم را می توان در مخلوطی از ۵۰٪تورب ۵۰٪ماسه و یا ۵۰٪ خاک برگ پوسیده و ۵۰ ٪ ماسه میتوان کاشت.

کود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان ۲ گرم در لیتر، هر ۳ هفته یکبار، از اسفند تا آذر ماه مورد استفاده قرارداد. بهتر است از کودهای آلی نیز استفاده شود.

در صورتی که گلدان شما برگهای جدید ریز و رنگ پریده ای می دهد و گلهای آن ظاهر نمی شود. تغذیه مصنوعی را شروع کنید چون ظاهرا خاک گلدان خیلی فقیر است. و اگر فقط با ظاهر نشدن گلها روبه رو شدید، نور محیط رشد گیاه مناسب و کافی نیست، پس آن را به محل پرنورتر اما دور از اشعه مستقیم آفتاب منتقل کنید. این عارضه ممکن است مربوط به آبیاری زیاد از اندازه هم باشد.

برگهای خیلی پر پشت اما بدون گل بیانگر غنی بودن زیاده از حد خاک می باشد. و باید در زمستان خاک گلدان را تعویض و تعدیل کرد.

حمله قارچ به این گیاه لکه های قهوها ی روی برگ ها تشکیل می دهد و باید با محلول قارچکش نفوذی سمپاشی صورت گیردو برگهای خیلی صدمه دیده، حذف شوند.

اگر در زمستان هوا خیلی سرد و مرطوب باشد برگها زرد شده و به سمت پایین ، می پیچد بنابراین باید گلدان را به محل گرمتری منتقل نمود و آبیاری را کمتر کرد در صورتی که برگهای سبز می پیچد هوا سرد و خشک است.

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید