تراریوم کد TR203

 • حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

  حمل رایگان بالای 70 هزار تومان

 • پرداخت با کلیه کارت های شتاب

  پرداخت با کلیه کارت های شتاب

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت

 • ارسال سریع سفارش

  ارسال سریع سفارش

تراریوم مجموعه شیشه ای است که در آن انواع گل های مینیاتوری و رطوبت پسند کاشته می شود که به همان باغ شیشه ای معروف است. گیاهان مینیاتور با رنگ ها و طرح های مختلف می توانند فضای بسیار زیبایی را در کنار هم داخل ظروف شیشه ای ایجاد نمایند و در منازل، ادارات، هتل ها و .... که رسیدگی کمتری می توانند انجام دهند کاربرد بسیار زیادی دارد. به همین دلیل مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفته است.

 • تحویل یک روزه دیجی گلدون اکسپرس

0 تومان

در انبار موجود نیست

25 سانتی متر
20 سانتی متر
1 عدد
1 عدد
1 عدد
1 عدد
در ساخت این تراریوم از مقداری سنگریزه و خزه هم استفاده شده است.

انسان به واسطه علاقه فطری که به طبیعت داشته و دارد همیشه سعی بر آن داشته تا ارتباط خود را با طبعیت حفظ کند ساخت انواع باغچه های گل های فصلی و روف گاردن ( بام باغ ) ها و بردن گل های آپارتمانی به درون محل زندگی از جمله این تلاش ها می باشد. امروزه با توجه به کوچکتر شدن محل کار و زندگی و با توجه به مشغله های زیاد زندگی مدرن امکان رسیدگی مداوم به گل های اپارتمانی و گلدان ها کمتر شده است و همچنین به علت رشد انبوه سازی و نرسیدن نور خورشید به میزان کافی به درون محل کار و منزل شرایط مناسبی برای نگهداری از گل های آپارتمانی در تمام مکان ها وجود ندارد همین امر متخصصان را بر آن داشت که تا مجموعه ای تحت عنوان باغ شیشه ای یا « تراریوم» را طراحی نمایند که با توجه به ویژگی های منحصر بفرد خود میتواند نیاز انسان عصر جدید را در هر شرایطی تامین کند. عدم نیاز به نور مستقیم خورشید، بسته بودن محیط کشت که با توجه به آن نیاز گیاه به آبیاری و رسیدگی بسیار کم می شود از جمله این ویژگی ها می باشد. همچنین به واسطه متنوع بودن شکل و اندازه ظروف کشت میتوان با توجه به میزان فضای که در اختیار داریم از انواع متنوع آن بهره ببریم .

ظروف کشت: ظروف شیشه ای که در انواع مختلف کره ای، بطری های نوشیدنی، انواع آویز های شیشه ای و... موجود می باشد که به واسطه عبور بیش از 90 درصدی نور برای این منظور مناسب است.

بستر کشت: بیشتر شامل انواع کوکوپیت، کوکوچیپس، پرلات و پوکه های معدنی که همگی از تخلخل بسیار بالایی تشکیل شده است که محیطی خنثی به جهت عدم رقابت عناصر را ایجاد کرده است.

گیاهان مورد استفاده: بیشتر گیاهان رطوبت پسند و سایه دوست که نیازی به نور مستقیم خورشید ندارند در این مجموعه مورد استفاده قرار می گیرند. به واسطه بسته شدن محیط کشت با سلفون رطوبت حاصل از تعرق گیاهان دوباره به محیط کشت بر می گردد و رطوبت و تازگی گیاهان را حفظ میکند. لازم به ذکر است محیط کشت کاملا بسته نیست و سوراخ های ریزی در آن تعبیه می شود که قادر است هوا و اکسیژن کافی را به گیاهان درون ظزف برساند.

لازم به ذکر است خانواده کاکتوس ها از این قائده مستثنی بوده و نیاز به رطوبت آن اندک و نیاز به نور آن زیاد است ( البته نور غیر مستقیم)

نور: به دلیل استفاده از ظروف شیشه ای در ساخت تراریوم نور مستقیم خورشید گرمای بسیار زیادی برای محیط کشت ایجاد می کند که باعث اسیب دیدن و از بین رفتن گیاهان درون آن می شود برای این که حساسیت این امر را متوجه شوید یک آزمایش ترتیب دهید یک بطری یا تنگگ بردارید یک دماسنج درون آن بگذارید و آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. در حالی که دمای محیط ممکن است 35 درجه باشد دمای درون شیشه تا بالای 50 درجه میرسد و دلیل آن نیز واضح است نور و گرما وارد تنگ می شود ولی از آن خارج نمی شود. به همین دلیل نور کافی برای تراریوم نوری است که غیر مستقیم باشد و گرما برای محیط باغ شیشه ای ایجاد نکند.

آبیاری : به دلیل وجود سلفون روی درب ظزف کشت آبیاری این مجموعه با فاصله زمانی بالایی صورت می گیردآبیاری این مجموعه ها زمانی صورت می گیرد که رنگ خاک آن از قهوه ای پرنگ به قهوه ای کمرنگ تغییر کند و خاک بستر کشت خشک شود و یا در بعضی گونه های حساس تر شکل گیاه درون ظرف تغییر کند. میزان آبدهی با توجه به فصل و نوع گیاهان متغیر است ولی به طور متوسط 30 سی سی آب برای هر گیاه لازم است . برای آبیاری باید سلفون روی درب ظرف را برداشت و پس از آبیاری دوباره درب ظرف را با سلفون پوشاند.

مکان نگهداری: از آنجایی که بیشتر گیاهان رطوبت پسند و سایه دوست در تراریوم مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به بسته بودن محیط کشت حداکثر دمای محل نگهداری ظرف باید 28 درجه سانتی گراد و حداقل 18 درجه سانتی گراد باشد بنابرین بهترین مکان برای نگه داری تراریومم خنک ترین بخش منزل و یا محل کار می باشد.

در صورت خراب شدن بخشی از گیاه درون شیشه باید سریعا سلفون روی شیشه را برداشت و قسمت خراب را ابزار مناسب خارج کرد چنانچه بعد از خارج کردن قسمت اسیب دیده روند خراب شدن گیاه ادامه پیدا کرد سریعا با کارشناسان ما تماس بگیرد.

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید